Blog kosmetyczny jest związany nie tylko z kosmetyką, ale zagląda w rejony związane z szeroko pojętą medycyną estetyczną, spa, wellness, urodą i zdrowiem.  


 

 ➡ Co jest lepsze: laser frakcyjny czy radiofrekwencja frakcyjna?

Zawsze pojawiają się nowości, które z czasem wypierają stare.  Tak się dzieje z zabiegiem lasera frakcyjnego.  Jeszcze niedawno ten ostatni był nowością a tu taka niespodzianka.  Czasami zastanawiamy się, czy jeszcze można coś nowego wymyślić w urządzeniach kosmetycznych.  Wydawało by się, że wszystko co można było wymyślić, już jest.  A jednak dekadentyzm nie popłaca.  Trzeba być otwartym i optymistycznie patrzeć na branżę.

Fala radiowa podana miejscowo w skórze właściwej ma niemal same zalety.  W odróżnieniu od lasera frakcyjnego nie ma tak silnego efektu termicznego, nie ma powinowactwa z melaniną i jest znacznie mniej bolesna.  Zabieg RF można wykonywać przez cały rok, w odróżnieniu od lasera, o którym trzeba zapomnieć w okresie letnim.  Różnica w czasie gojenia przemawia zdecydowanie na korzyść RF.  Na dodatek, ekonomia zakupu jest  zdecydowanie po stronie fali radiowej.  Dobry laser frakcyjny to grubo ponad 100 tyś. złotych, a RF mikroigłówe i frakcyjne od kilkunastu tysięcy.

Ktoś powie, że laser to prestiż… Jeżeli laser frakcyjny to dobry CO2 lub Er YAG, ale koszt dobrych pierwszych to minimum 60 000 zł, a drugich trzy/cztery razy tyle.

 


 

 ➡ Laser czy IPL?

Wiele osób myli IPL z laserem a wręcz nazywa IPL laserem.  Jest to błąd.  IPL to szerokie spektrum światła, zaczynające się od ok. 400 nm i przechodzi aż do 1200 nm.  Natomiast laser to tzw. światło koherentne, czyli o jednej długości fali, np. 1032 nm (Nd-Yag), czy 810 nm (diodowy), etc.  Laser kosztuje więcej i jest bardziej precyzyjny przez co też bardziej skuteczny.


 

 ➡ Co jest kontrowersyjnego z plazmą?

Nasza intuicja nas nie zawodzi.  Od pewnego czasu, klienci pytają o plazmę a my jakoś nie podchodzimy do tego tematu z przekonaniem.  Ponieważ nie drążymy tematu plazmy, nie znajdą Państwo w naszej ofercie tych urządzeń.  Okazuje się, żeby dobrze wykonać zabieg trzeba na prawdę precyzji i wiedzy.  Zwróciła na to uwagę nasza dobra klientka ze Świdnicy, właścicielka gabinetu Kleopatra i zmobilizowała nas do wzmianki o plazmie w naszym blogu.  Można „przeholować” z mocą i powstaną blizny po plazmie.  Można niechcący zamknąć komuś naczynie i spowodować martwicę miejscową.  Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia i uważa, że jest to w pełni bezpieczny zabieg, proszę pisać, a ciekawsze spostrzeżenia opublikujemy.


 

 ➡ Rynek usług kosmetycznych w Polsce na fali wzrostu!

Jest ponad 100 000 gabinetów (w samej Warszawie 1450, 4250 w Mazowieckiem), na jeden gabinet przypada 659 osób. Średnie wydatki na usługi w gabinecie to 86 zł. Średnie zatrudnienie 3 osoby. Wartość rynku 1,4 mld zł. Wzrost o 10% rocznie. Nasz rynek jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się na świecie. Jest to dzięki modzie na zdrowy styl życia i zadbany wizerunek. Rośną też zarobki i poziom życia. Niemal każde nowoczesne urządzenie się spłaci i to w coraz krótszym czasie bowiem ceny urządzeń spadają. Rozwój konkurencyjnych gabinetów wymusza inwestowanie w nowości.