Urządzenia do masażu rolkowego mogą nosić rozmaite nazwy. Niektóre z nich to „lpg”, „endermologia”, „endermo-masaż”, masaż próżniowo-rolkowy, żelazko antycellullitowe, itp. Niektóre z tych nazw to nazwy własne urządzeń i dlatego mogą być zastrzeżone przez ich producenta. Jednak wszystkie działają identycznie, tzn. podciśnienie oraz rolki o różnych odmianach, kształtach, wielkościach, materiałach wykonania, z dodatkiem lub bez innych funkcji. Zadaniem ich jest silny masaż fałd skóry i tkanki podskórnej w postaci tłuszczu, cellulitu czy tłuszczaków. Zabieg ten niektórzy zalecają z materiałem ochronnym (kombinezonem lub pończochami), żeby złagodzić ciągnienie i szczypanie skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku użycia rolek z RF (radiofrekwencja), materiał (kostium) będzie zaburzał przepływ prądu, dlatego w przypadku użycia materiału stosuje się głowice bez użycia RF.
- za sprawą urządzenia w skuteczny i komfortowy sposób możesz modelować sylwetkę
- dbasz o zwiększenie jędrności skóry, która stanie się milsza w dotyku i elastyczna
- efektywnie rozbijasz tkankę tłuszczową, której tak trudno jest się pozbyć domowymi sposobami
- stymulujesz wydalanie toksyn z organizmu, polepszasz ukrwienie skóry
- za pomocą rolek możesz wymodelować również pośladki i dekolt
- dotleniasz skórę i stymulujesz syntezę kolagenu
- zyskujesz sposób na wspaniały relaks
- unikasz efektu jojo
1. Wielkości głowic
Przy wyborze urządzenia do masażu rolkowego trzeba brać pod uwagę kilka znaczących kryteriów. Jednym z nich to rozmiar samej głowicy masującej. Jeżeli chcemy wykonywać zabieg na ciało rolką średniej wielkości, będziemy musieli się liczyć z dłuższym i bardziej pracochłonnym zabiegiem.
2. Rolki z RF czy rolki plastikowe
Drugim istotnym kryterium to rolki metalowe z podłączonym RF (radiofrekwencja). Czasami energia RF jest podłączona nie do rolek, ale do elektrod występujących na obrzeżach głowicy w postaci metalowych płytek, wtedy rolki mogą być plastikowe. Przy wyborze głowicy, dylemat czy chcemy RF czy nie, leży zdecydowanie po stronie wyboru głowicy z RF, bowiem efekt jest zdecydowanie lepszy przy użyciu radiofrekwencji.
Rolki metalowe mogą mieć RF lub nie. Bez względu na wielkość rolek, producenci mogą instalować RF w rolkach.
Rolka z płytkami RF po bokach i z plastikowymi rolkami. Taka gładka rolka na pewno nie jest samojezdna, trzeb więc operator musi nią poruszać.
3. Głowice samojezdne czy manualne?
Dodatkowym kryterium przy wyborze urządzenia może być zastosowanie głowic samojezdnych z własnym systemem napędowym. Jest do funkcja głowicy pod nazwą „automatyczna” w odróżnieniu od „manualnej”. Przy czym jest istotne czy taka automatyczna głowica może się poruszać do przodu, do tyłu jak i zbieżnie (zaciągając fałdkę skóry do środka) lub rozbieżnie. Rolki samojezdne nie są gładkie, ale posiadają falistą i/lub dziurkowaną powierzchnię, która pozwala na lepszą przyczepność. Zwykle głowice samojezdne są nieco większe bowiem potrzebują miejsce na siłownik napędu rolek.
4. Lipolaser w głowicy
Dodatkową funkcją może być lipolaser z diodami LED w głowicy dużej i/lub średniej. Jest to funkcja bardziej o walorach wizualnych niż zabiegowych bowiem nie można się spodziewać dużych efektów (do lepszych efektów służą urządzenia PDT). Można też spotkać głowice małe z promennikami led.
5. Kształty głowic
W zależności od upodobania lub przyzwyczajenia możemy dobrać sobie kształt głowic masujących, jeżeli producent posiada możliwość wyboru.
Rolka metalowa gładka zapewnie nie ma możliwości użycia napędu. W głowicy okrągłej widać elektrody RF.
Zabieg
Rezultaty: